Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

„Regiony na Horyzoncie” – startujemy w marcu

Już z początkiem marca 2024 r. ruszamy z kampanią „Regiony na Horyzoncie”, której celem będzie zaprezentowanie bogatej oferty wsparcia świadczonego w regionach przez Horyzontalne Punkty Kontaktowe, pokazanie sukcesów jednostek z danego regionu w Horyzoncie Europa oraz zachęcenie lokalnych środowisk do intensyfikacji zaangażowania w HE.

Dział Krajowego Punktu Kontaktowego (KPK) w NCBR realizuje swoje zadania, docierając do odbiorców w różnych częściach Polski poprzez powołaną w tym celu w 2022 r. sieć 6 Horyzontalnych Punktów Kontaktowych (HPK). Podmioty te, finansowane i koordynowane przez KPK, udzielają konsultacji dotyczących programu Horyzont Europa (HE) o charakterze przekrojowym i administracyjnym. Sieć HPK jest zintegrowana wizerunkowo i organizacyjnie z KPK, a jej istotnym zadaniem jest dostosowanie metod działania do specyfiki oraz potrzeb poszczególnych 6 makroregionów. Dzięki Horyzontalnym Punktom Kontaktowym jesteśmy blisko Państwa na terenie całej Polski.

Począwszy od marca br. przez sześć miesięcy będziemy przybliżać działalność, specjalizacje, metodykę pracy oraz zakres świadczonego wsparcia każdego z sześciu Horyzontalnych Punktów Kontaktowych. Każdy miesiąc będzie miał swojego bohatera.

W marcu kampanię zainicjuje Horyzontalny Punkt Kontaktowy Polska Południowo-Wschodnia, który motywem przewodnim „swojego” miesiąca uczyni nauki o życiu (Life Sciences). W programie cykl ośmiu szkoleń z udziałem praktyków, ekspertów i laureatów konkursów – czyli bezcenna dawka wiedzy dla wszystkich zainteresowanych udziałem w Horyzoncie Europa. Ważnym punktem programu będzie odbywający się w formule stacjonarnej Info Day Horyzontu Europa (z naciskiem na nauki o życiu), na który zapraszamy do Krakowa już 21 marca, a w którym wezmą udział eksperci Krajowego Punktu Kontaktowego oraz Przedstawicielstwa Małopolski w Brukseli. [REJESTRACJA]

Więcej na ten temat.

Rejestracja na wydarzenia

W ramach kampanii „Regiony na Horyzoncie” w okresie od marca do października br. przewidzieliśmy liczne wydarzenia online, szkolenia, warsztaty oraz konferencje stacjonarne w Olsztynie, Lublinie, Katowicach, Bełchatowie oraz Szczecinie. Pokażemy możliwości, jakie daje Horyzont Europa na przykładzie takich zagadnień jak: jakość życia w aspekcie ekologii i żywności wysokiej jakości, innowacyjne technologie w zielonej transformacji, energetyka, ICT, zielony transport czy biotechnologia przyszłości. Opowiemy o możliwościach rozwoju kariery naukowej, o tym, jak zostać ekspertem KE, jak sprawnie rozwijać współpracę międzynarodową i jak skutecznie szukać partnerów do projektów. Pokażemy też sukcesy grantowe podmiotów z poszczególnych regionów odniesione w Programach Ramowych, a zwłaszcza w HE.

Przed Państwem:

  • marzec z HPK Polska Południowo-Wschodnia
  • kwiecień z HPK Polska Północna
  • maj z HPK Polska Wschodnia
  • czerwiec z HPK Polska Południowo-Zachodnia
  • wrzesień z HPK Polska Centralna
  • październik z HPK Polska Zachodnia.

Oferta Horyzontalnych Punktów Kontaktowych jest kompleksowa dzięki profesjonalnemu podejściu, wieloletniemu doświadczeniu z programami ramowymi UE, a także wspólnemu z KPK kalendarium seminariów i szkoleń.

Sieć KPK-HPK to łącznie ponad 100 ekspertów od Horyzontu Europa w całym kraju.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu bezpośredniego z poszczególnymi Horyzontalnymi Punktami Kontaktowymi – można dzwonić, pisać lub umówić się na bezpłatne konsultacje w Państwa regionie!

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.