Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Przegląd dyrektyw dot. odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej

Komisja Europejska prowadzi konsultacje publiczne na temat stworzenia Mapy Drogowej, przeglądu i aktualizacji dyrektyw dotyczących energii odnawialnej i efektywności energetycznej. Głos w konsultacjach można zabrać do 21 września 2020 r.

Jednym z celów Europejskiego Zielonego Ładu jest zwiększenie ambicji klimatycznych UE, tak aby emisje gazów cieplarnianych można było zmniejszyć o co najmniej 50% do 2030 r. W komunikacie w tej sprawie wskazano szereg przepisów dotyczących klimatu, energii i środowiska, które należy poddać przeglądowi i w razie potrzeby zmienić tak, aby osiągnąć założone cele. Wśród ocenianych instrumentów znajdują się zarówno dyrektywa w sprawie odnawialnych źródeł energii (2018/2001 / UE), jak i dyrektywa w sprawie efektywności energetycznej (2012/27 / UE i 2018/2002 / UE).

3 sierpnia br. Komisja Europejska opublikowała plan działania w zakresie przeglądu dyrektyw dotyczących energii odnawialnej i efektywności energetycznej. Tym samym Komisja poinformowała zainteresowane strony i obywateli o celach tej inicjatywy i jakie opcje polityczne są rozważane, a także otworzyła siedmiotygodniowy okres konsultacji (3 sierpnia – 21 września) w celu uzyskania opinii publicznej na temat koncepcji. Wyniki zostaną uwzględnione w dalszych pracach Komisji.

Szczegółowe informacje na stronie Komisji Europejskiej.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.