Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Przedłużony termin konsultacji w sprawie strategii wdrażania programu Horyzont Europa

  • Opublikowano: 6 września 2019
  • Autor: redakcja

Komisja Europejska dziękuję wszystkim, którzy już wypełnili ankietę konsultacji dotyczących wdrażania Horyzontu Europa. Jednak zależy jej, by poznać opinie jak największej liczby obywateli UE, dlatego przedłużyła termin konsultacji.   Do 4 października br. możecie się Państwo podzielić swoimi spostrzeżeniami na temat tego, jak należy wdrożyć Horyzont Europa: od organizacji konkursów, składania wniosków i oceny  aż po raportowanie i wykorzystywanie wyników prac.

Strategia wdrażania Horyzontu Europa ma zostać sfinalizowana do końca 2019 roku.  Zwieńczy ją przyjęcie planu strategicznego HE, na którym opierać się będą programy prac i tematy konkursów w ciągu pierwszych czterech lat programu (2021-2024). Oddzielna ankieta zbierająca opinie na temat przyszłych priorytetów w zakresie badań i innowacji, na podstawie której KE ma przygotować plan strategiczny  zakończy się również 4 października 2019 r.

Opierając się na doświadczeniach programu Horyzont 2020, strategia wdrażania kolejnego programu ramowego (2021-2027) określi sposób zarządzania tym programem w praktyce. Celem Komisji jest  uproszczenie procedur, dostosowanie ich do nowości programu Horyzont Europa, przy  zachowaniu wysokiego poziomu.

Wyniki ankiety zostaną wykorzystane w dyskusjach podczas Europejskich Dni Badań i Innowacji w Brukseli w dniach 24-26 września 2019.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.