Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Program BioLAB – roczny staż dla studentów i doktorantów nauk biologiczno-chemicznych

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta zaprasza studentów i doktorantów nauk biologiczno-chemicznych do składania wniosków do Programu BioLAB 2021-22. Nabór wniosków trwa do 1 lutego 2021 r.

Program BioLAB umożliwia odbycie rocznego stażu badawczego w laboratorium znajdującym się w jednej z czterech instytucji w USA studentom studiów magisterskich oraz doktoranckich nauk biologiczno-chemicznych i medycznych:

  • University of Virginia, Charlottesville
  • University of Chicago, Chicago
  • University of Texas: Southwestern Medical Center, Dallas
  • Oklahoma Medical Research Foundation, Oklahoma City

Podczas stażu studenci prowadzą samodzielne badania w nowoczesnych laboratoriach, których wyniki często są publikowane w renomowanych czasopismach naukowych. Oprócz tego biorą aktywny udział w życiu amerykańskiej uczelni, uczestniczą w seminariach, wykładach gościnnych oraz poznają amerykańską kulturę. W niektórych przypadkach mają również możliwość wykorzystania wyników badań do pracy magisterskiej/doktorskiej w uczelni macierzystej.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej programu BioLAB.

Spotkanie promocyjno-informacyjne!

Członkowie Komisji Selekcyjnej, czyli profesorowie reprezentujący każdą z instytucji goszczących pragną przeprowadzić spotkania informacyjne z potencjalnymi kandydatami.  Planowane jest kilka lub kilkanaście takich spotkań, w których wezmą udział studenci z uczelni z danego miasta lub regionu. Spotkania odbywały by się na platformie Zoom.

W razie jakichkolwiek pytań, proszę o kontakt z Patrycją Donaburską, e-mail: patrycja.donaburska@fulbright.edu.pl,
tel.: +48 882-013-012

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.