Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.
Prof. Magdalena Król (fot. SGGW)

Prof. Magdalena Król laureatką grantu ERC Proof of Concept

Prof. Magdalena Król ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego otrzymała grant ERC Proof of Concept. Jest to już drugi grant ERC w dorobku prof. Król. Wcześniej została laureatką ERC Starting Grant 2016.

Grant został przyznany na projekt TROJAN (Riding a ‘Trojan horse’ against cancer) będący potwierdzeniem wyników badań grantu Starting na modelach „humanizowanych”, czyli celowanie w ludzkie komórki nowotworowe w modelu mysim oraz PDX (patient-derived xenograft – komórki pobrane z guza pacjenta wszczepione do myszy). Są to najbardziej wiarygodne modele przedkliniczne.

Granty Proof of Concept są adresowane do laureatów indywidualnych grantów ERC (Starting, Consolidator, Advanced) i mają na celu sprawdzenie potencjału komercyjnego wyników badań osiągniętych w projekcie ERC. Wysokość dofinansowania grantu to 150 000 euro.

ERC przyznała łącznie 55 nowych grantów. Nagrodzone projekty obejmują różnorodne tematy, np. szybsze i tańsze podejście do wykrywania mikroorganizmów chorobotwórczych; implanty słuchowe o niskiej mocy i energii lub rozwój trwałego biznesu społecznego w celu zarządzania i etycznego rozpowszechniania przekazanych danych DNA naukowcom.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.