Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Prof. Karol Życzkowski laureatem ERC Advanced Grant 2023

Europejska Rada ds. Badań Naukowych (ERC), w ramach konkursu ERC Advanced Grant 2023, przyznała prof. Karolowi Życzkowskiemu z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego dofinansowanie na realizację projektu „Typical and Atypical structures in quantum theory (TAtypic)”.

ERC Advanced Grant to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów grantowych w Europie, skierowany do doświadczonych naukowców o uznanym dorobku, wspierający ambitne projekty badawcze. Wyniki badań często prowadzą do przełomowych odkryć naukowych.

Projekt TAtypic profesora K. Życzkowskiego dotyczy mechaniki kwantowej, koncentrując się na strukturach istotnych dla rozwoju teorii informacji kwantowej oraz technologii kwantowych. Celem projektu jest zbadanie własności typowych stanów i kanałów kwantowych oraz identyfikacja struktur o ekstremalnych własnościach, przydatnych do przetwarzania informacji kwantowej. Więcej informacji

Dla przypomnienia – wśród laureatów konkursu ERC Advanced Grant 2023 znaleźli się również: prof. Grażyna Jurkowlaniec z Uniwersytetu Warszawskiego (UW), prof. Emanuel Gull z Uniwersytetu w Michigan, który swój grant prowadzić będzie na Wydziale Fizyki UW oraz prof. Tomasz Skotnicki z Politechniki Warszawskiej. Więcej informacji

Serdecznie gratulujemy!

Jednocześnie przypominamy, że naukowcom zainteresowanym aplikowaniem o granty ERC oferujemy bezpłatne konsultacje oraz możliwość skorzystania z tzw. Inicjatywy Mentoringowej ERC.

Zachęcamy także do subskrypcji nowego newslettera KPK poświęconego tematyce Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych – „ERC NEWS”.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.