Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.
Fot. IGC PAN

Poznański Instytut Genetyki Człowieka PAN koordynatorem projektu Twinning

  • Opublikowano: 5 sierpnia 2020
  • Autor: redakcja

Instytut Genetyki Człowieka PAN (IGC PAN) w Poznaniu  będzie pełnił rolę koordynatora projektu  pt. „On the road to excellence in unravelling the (epi)genetic landscape of hematologic neoplasms” – NEXT_LEVEL,  finansowanego ze środków programu Horyzont 2020 w ramach konkursu Twinning.

Partnerami przedsięwzięcia są: Uniwersytet w Gandawie (Belgia), Uniwersytet w Ulm (Niemcy) oraz Uniwersytet w Groningen (Holandia).  Umowa grantowa z Komisją Europejską dotycząca projektu została właśnie podpisana. Konsorcjum otrzyma dofinansowanie w wysokości  899 525 euro. Realizacja projektu rozpocznie się  od stycznia 2021 r. i potrwa do końca 2023 roku.

Celem projektu jest rozwój potencjału badawczego IGC PAN poprzez współpracę z renomowanymi ośrodkami  zagranicznymi,  obejmującą m.in. warsztaty i seminaria, krótkoterminową  mobilność pracowników i doktorantów,  udział w spotkaniach sieciowych i brokerskich oraz konferencjach naukowych, wspólne publikacje i działania upowszechniające naukę.

Instytut Genetyki Człowieka PAN jest jednym z trzech instytutów PAN w Polsce, które w konkursie H2020-WIDESPREAD-2018-2020 otrzymały dofinansowanie na realizację projektów.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.