Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Polska w Horyzoncie Europa: polskie wnioski o koordynację coraz lepsze

Polscy uczestnicy projektów pozyskali już łącznie 110,79 mln euro, co daje nam 14. pozycję wśród państw członkowskich Unii Europejskiej, które uczestniczą w programie Horyzont Europa – wynika z najnowszych danych statystycznych, udostępnionych przez Komisję Europejską 3 czerwca 2022 r.

W porównaniu z poprzednim programem ramowym (Horyzont 2020), widać także wyraźnie, że polskie podmioty składają wnioski projektowe o koordynację o coraz wyższej jakości – współczynnik sukcesu (odsetek wniosków o koordynację wybranych do dofinansowania w stosunku do złożonych), wyniósł aż 10,17%, czyli ponad 3 razy więcej niż w programie Horyzont 2020 w tym samym okresie od rozpoczęcia jego realizacji.

W ramach dostępnych środków, 197 beneficjentów z Polski uczestniczy ogółem w 282 projektach, z czego 36 koordynuje (niemal 13%).

Polska odnotowała także sukces w ramach obszaru Szersze uczestnictwo i wzmacnianie Europejskiej Przestrzeni Badawczej, pozyskując aż 3,16% budżetu programu przeznaczonego na te działania.

Możemy również poszczycić się kolejnymi sukcesami w ramach Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC), której trzy granty trafiły ostatnio do naszych badaczy. Od początku trwania programu Horyzont Europa rodzimi naukowcy pozyskali już łącznie aż 13 prestiżowych grantów ERC.

Ogółem w projektach programu Horyzont Europa bierze udział 9 116 uczestników ze 127 krajów, którzy realizują 3 896 projektów, na kwotę 9,12 mld euro.

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszymi danymi statystycznymi dla programu Horyzont Europa. Szczegóły dostępne są w najnowszej wersji dashboardu opracowanego przez DKPK NCBR na podstawie ostatniego wydania baz eCORDA (z 3 czerwca 2022 r.), gdzie zawarto informacje obejmujące wyniki dotychczasowych 114 konkursów programu Horyzont Europa.


Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.