Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Politechnika Śląska realizuje trzyletni projekt BIOTRAFO w ramach grantu MSCA RISE

  • Opublikowano: 21 lutego 2019
  • Autor: redakcja

Na Politechnice Śląskiej rozpoczęła się realizacja  projektu BIOTRAFO, finansowanego z programu Horyzont 2020 w ramach konkursu MSCA Research and Innovation Staff Exchange (RISE). Przewidziany na trzy lata projekt koordynowany jest przez Universidad de Cantabria; współpracuje przy nim 12 partnerów. Celem projektów typu RISE jest mobilność naukowców oraz transfer wiedzy.

Pełna nazwa projektu brzmi „Raising knowledge and developing technology for the design and deployment of high-performance power transformers immersed in biodegradable fluids – BIOTRAFO”. Badania będą dotyczyły projektowania i stosowania wysokowydajnych, kompaktowych transformatorów mocy, zanurzonych w biodegradowalnych płynach. W ten sposób wyniki projektu będą użyteczne dla całego środowiska związanego z przemysłem transformatorów mocy, co jest bezpośrednio związane z celami programu, a zatem ustanowieniem sieci współpracujących instytucji na rzecz poszerzenia wiedzy i rozwoju tego typu urządzeń wykorzystujących biodegradowalne oleje.

Trzyletni projekt koordynuje hiszpański Universidad de Cantabria. Beneficjentami i partnerami w projekcie są pracownicy i doktoranci z instytucji badawczych oraz firm z Hiszpanii, Wlk. Brytanii, Niemiec, Włoch i Turcji oraz z krajów partnerskich (Argentyna, Peru, Kolumbia, Japonia). Budżet projektu, w całości dofinansowany przez Komisję Europejską, wynosi  685 400 euro.

Politechnikę Śląską reprezentują naukowcy z dwóch wydziałów: Inżynierii Środowiska i Energetyki oraz Elektrycznego. Liderem pierwszego pakietu roboczego projektu oraz koordynatorem grupy jest Jacek Smołka, a opiekunem grupy z Wydziału Elektrycznego jest Mariusz Stępień.

Więcej na temat projektu BIOTRAFO.

(Źródło: Politechnika Śląska)

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.