Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Pierwsze konkursy EIC Transition otwarte. W puli jest 100 mln euro

  • Opublikowano: 20 maja 2021
  • Autor: redakcja

Komisja Europejska otworzyła trzy pierwsze zaproszenia do składania wniosków w ramach instrumentu EIC Transition. To inicjatywa, która ma pozwolić na dalszy rozwój i wykorzystanie pomysłów, które dostały już dofinansowanie we wcześniejszych projektach. Warunkiem koniecznym jest bazowanie na dofinansowanym projekcie Pathfinder lub ERC Proof of Concept. Wnioski można składać do 22 września 2021 r.

EIC Transition Open  finansuje nowatorskie technologie z dowolnej dziedziny naukowej, które osiągnęły już eksperymentalne potwierdzenie zasady działania w laboratorium. Technologie te powinny dalej dojrzewać i przejść walidację w laboratorium oraz w odpowiednich środowiskach, aby osiągnąć gotowość do wejścia na rynek.

EIC Transition Challenges on Medical Technology and Devices – wyzwania związane z technologią i urządzeniami medycznymi mają odpowiadać na potrzeby zdrowotne w zakresie bezpośredniego leczenia klinicznego i opieki nad pacjentem. To działania wspiera przejście od wyniku weryfikacji koncepcji do poziomu dojrzałości technologicznej odpowiedniego dla oceny klinicznej i mającego na celu opracowanie strategii eksploatacji.

EIC Transition Challenge – Energy harvesting and storage technologies – wyzwanie dotyczące technologii pozyskiwania i magazynowania energii finansuje innowacje, których celem jest opracowanie wydajnego, taniego, zrównoważonego, kompaktowego i elastycznego sposobu pozyskiwania, konwersji i magazynowania energii. Technologie te są zatem uważane za ważne dla celów Zielonego Ładu dotyczących zdekarbonizowanych systemów energetycznych przy jednoczesnym przechodzeniu na bezpieczną i przystępną cenowo energię.

Wnioskodawca może być członkiem dotychczasowego konsorcjum, bądź instytucją z zewnątrz. Niezbędne jest wtedy podpisanie umów z właścicielami lub posiadaczami praw do wykorzystania rezultatów projektu.

Termin składania wniosków upływa 22 września 2021 r. 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.