Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

PartFinder pomoże nawiązać krajową i międzynarodową współpracę badawczą

  • Opublikowano: 4 sierpnia 2022
  • Autor: redakcja

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju uruchomiło nowe narzędzie – PartFinder. To rozwiązanie dla grup badawczych, które aktywnie szukają partnerów lub są zainteresowane nawiązaniem współpracy z innymi jednostkami z kraju i z zagranicy. Narzędzie w istotny sposób ułatwi tworzenie krajowych i międzynarodowych konsorcjów badawczych oraz wspólne startowanie w konkursach grantowych.

Obecnie w ofercie Centrum znajduje się ponad 70 programów międzynarodowych. Do tej pory ich potencjalni beneficjenci borykali się z trudnościami już na najwcześniejszym, a zarazem kluczowym etapie przygotowywania projektu naukowo-badawczego, czyli nawiązaniu kontaktu i współpracy z parterami z zagranicy. Dzięki wdrożeniu PartFindera NCBR udostępnia rodzimym przedsiębiorstwom i jednostkom badawczym  wyszukiwarkę partnerów do realizacji projektów międzynarodowych. Narzędzie będzie umożliwiało zarówno zamieszczenie ogłoszeń o chęci nawiązania współpracy, jak również wyszukiwanie partnerów do wspólnej realizacji badań.

– NCBR nie ogranicza się wyłącznie do roli organizatora konkursów. Staramy się również wspierać rynkowe podmioty, aby mogły w tych konkursach startować i dzięki wypracowanym w nich rozwiązaniom, odnosić sukcesy. PartFinder jest przykładem takiego wsparcia – powiedział dr Remigiusz Kopoczek, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. – Spodziewamy się teraz nawiązywania nowych i umacniania dotychczasowych kontaktów pomiędzy instytucjami badawczymi i przedsiębiorcami z kraju i z zagranicy, co przełoży się na zwiększenie udziału badaczy i podmiotów z Polski w konkursach międzynarodowych z udziałem NCBR. Tym samym wzmacniamy swoją rolę jako punktu kontaktowego dla ponadnarodowej współpracy w obszarze badań i rozwoju.

Funkcjonalność aplikacji

Dostęp do PartFindera nie wymaga logowania i w takim widoku podstawowym narzędzie oferuje podgląd podstawowych danych jednostek. Jednak dzięki stworzeniu unikalnego konta użytkownika, funkcjonalność rozszerzy się o możliwość przeglądania  szczegółów ogłoszeń (jak np. dane kontaktowe), dodawanie własnych ogłoszeń, tworzenie list ulubionych podmiotów, czy personalizację profilu.

Zalogowani użytkownicy mają możliwość zamieszczania ogłoszeń o współpracy naukowo-badawczej, biznesowej, szkoleniowej, itp. W ich ramach można zamieścić takie informacje jak: data ważności ogłoszenia, kontakt, obszar zainteresowań (wg klasyfikacji OECD, z krótkim opisem proponowanego projektu i słowami kluczowymi), kraj poszukiwanego partnera, oczekiwania dotyczące współpracy oraz partnerów czy inne, dodatkowe informacje. Ponadto, istniejące już w systemie ogłoszenia można filtrować pod kątem obszaru badawczego, typu partnera, słów kluczowych czy terminu zamieszczenia.

Wejdź do PartFindera

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.