Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Otwarty nabór wniosków do nagrody EU Prize for Women Innovators 2020

  • Opublikowano: 20 lutego 2020
  • Autor: redakcja

Komisja Europejska otworzyła siódmą edycję nagrody UE dla innowatorek. Nagroda honoruje liderki w dziedzinie innowacji i ma na celu zainspirować kolejne pokolenia do podążania ich śladami. Wnioski są przyjmowane do 21 kwietnia 2020.

Każda z trzech nagrodzonych innowatorek otrzyma po 100 000 euro, a kolejne 50 000 euro zostanie przyznane „wschodzącej innowatorce” (Rising Innovator) – wyjątkowej przedsiębiorczyni u progu kariery.

– Wieloletnie uprzedzenia i stereotypy związane z płcią, a także brak widocznych wzorców do naśladowania, nadal odciągają dziewczęta i kobiety od karier związanych z nauką i technologią. Musimy zrobić znacznie więcej, aby wydobyć z cienia Europejki, które wniosły istotny wkład w naukę, badania i innowacje – powiedziała Mariya Gabriel, komisarz ds. innowacji, badań, kultury, edukacji i młodzieży.

W konkursie mogą wziąć udział kobiety z całej UE i krajów stowarzyszonych z programem Horyzont 2020, które założyły lub współtworzyły istniejącą i aktywną firmę przed 1 stycznia 2018 r. Więcej informacji na temat zasad konkursu jest dostępne online.

Termin składania wniosków upływa 21 kwietnia 2020 r. Jury złożone z ekspertów oceni i wybierze cztery zwyciężczynie, których nazwiska zostaną ogłoszone w drugiej połowie roku.

Konkurs jest finansowany z unijnego programu badań i innowacji Horyzont 2020.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.