Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Przedłużona rekrutacja do nowego programu dla ambitnych studentów – EIT Food RIS Solutions

Poniższy wpis jest wpisem archiwalnym

EIT Food RIS Solutions to nowy program EIT Food skierowany do ambitnych studentów, którzy chcą zmierzyć się z realnymi wyzwaniami przemysłu spożywczego. Aby wziąć udział w rekrutacji studenci muszą utworzyć zespół, nagrać film krótko prezentujący ich rozwiązanie i wypełnić formularz aplikacyjny. Termin nadsyłania nagrań został przedłużony do 15 lipca 2019 r.

Maspex oraz partnerzy EIT Food z Polski i zagranicy zdefiniowali wyzwania dla studentów z obszarów takich jak:

  • Personalization – better fit food products with consumers and customers expectations and needs
  • Ideas to reduce food loss and waste during the food production, distribution and sale
  • The challenge of a health&sustainable future of the food system.

Aby wziąć udział w rekrutacji studenci muszą utworzyć zespół, nagrać film krótko prezentujący ich rozwiązanie i wypełnić formularz aplikacyjny na stronie projektu. Najlepsze zespoły studentów mają szansę na otrzymanie zaproszenia na „Maratony żywnościowe – Foodhatons”, które będą organizowane w listopadzie w Polsce i we Włoszech.

W programie mogą wziąć interdyscyplinarne zespoły studentów (zespół min. 2-osobowy, max. 4-osobowy), w których przynajmniej jedna osoba pochodzi z regionu RIS (lista krajów i regionów dostępna tutaj).

Na podstawie przesłanych filmów jury wybierze 25 zespołów, które otrzymają 3-miesięczny mentoring wspierający działania nad rozwojem rozwiązania. Po okresie mentoringu każdy zespół przygotuje szczegółową prezentację na temat swojego rozwiązania i zostanie ponownie oceniony przez jury. Tylko 20 wybranych zespołów studenckich otrzyma zaproszenia na Foodhatony i przedstawi wyniki swoich działań na żywo przed jury. W listopadzie 2019 roku zostaną zorganizowane dwa Foodhatony:

  • 14-15 listopada w Warszawie;
  • 21-22 listopada w Turynie.

Na obu wydarzeniach na uczestników czekają nagrody pieniężne za zajęcie pierwszego i drugiego: 1 miejsce – 2000 Euro oraz 2 miejsce – 1000 Euro.

Termin nadsyłania nagrań: 15 lipca 2019 r.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie programu EIT Food RIS Solutions.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.