Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Otwarte nabory wniosków w obszarze technologii kosmicznych

Otwarty jest nabór wniosków w nowym konkursie w obszarze technologii kosmicznych w ramach klastra 4 – Technologie cyfrowe, przemysł i przestrzeń kosmiczna na 2023 r. Budżet konkursu to 137,50 mln euro. Wnioski należy złożyć do 28 marca 2023 r.

Zainteresowanych udziałem w bieżącym konkursie zachęcamy do obejrzenia nagrania z dnia informacyjnego dotyczącego klastra 4, technologie kosmiczne, który odbył się w ramach Dni Informacyjnych Komisji Europejskiej 12 grudnia 2022 r.:

Tematyka konkursu z obszaru technologii kosmicznych będzie koncentrować się na rozwijaniu kluczowych elementów składających się na Europejski Program Kosmiczny:

  • globalny system nawigacji satelitarnej (Galileo);
  • europejski system nawigacji satelitarnej (EGNOS – European Geostationary Navigation Overlay Service);
  • niezależny europejski system obserwacji Ziemi (Copernicus);
  • system obserwacji i śledzenia obiektów kosmicznych uzupełnionego o komponenty obserwacyjne związane ze zdarzeniami pogody kosmicznej, wraz z systemem monitorowania ryzyka zbliżania się do planety obiektów bliskich Ziemi (świadomość sytuacyjna w przestrzeni kosmicznej – SSA),
  • usługi łączności satelitarnej umożliwiającej świadczenie usług komunikacji satelitarnej organom UE i państw członkowskich zarządzającym misjami i infrastrukturą o kluczowym znaczeniu dla bezpieczeństwa (GOVSATCOM).

Termin składania wniosków upływa 28 marca 2023 r.

Jednocześnie przypominamy o otwartym naborze wniosków w ramach konkursu ogłoszonego przez Agencję Unii Europejskiej ds. Programu Kosmicznego (EUSPA), w ramach programu Horyzont Europa i Programu Pracy na lata 2021-2022. Budżet konkursu to 48,10 mln euro. Tematyka konkursu obejmuje wykorzystanie technologii kosmicznych i danych satelitarnych do rozwijania innowacyjnych aplikacji downstream dla różnorodnych zastosowań. Termin składania wniosków upływa 2 marca 2023 r.

Jednocześnie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu brokerskim online, związanym z  zagadnieniami tematycznymi w ramach ogłoszonego konkursu. Wydarzenie ma charakter ciągły, z możliwością umawiania spotkań b2b do 28 marca 2023 r.

Rejestracja

Poniżej znajdą Państwo linki do ogłoszeń o konkursach i link do Programu Pracy klastra 4:

Ponadto, serdecznie zapraszamy na Dzień Informacyjny Krajowego Punktu Kontaktowego, który odbędzie się 12 stycznia 2023 roku w Warszawie.

Zachęcamy do konsultacji z naszymi ekspertami!

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.