Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Granty kaskadowe dla regionów – otwarte konkursy 2024

Trwają nabory w otwartych konkursach na granty kaskadowe dla regionów. Zachęcamy do składania wniosków – aż cztery projekty realizowane w ramach Misji UE stworzyły nowe możliwości do włączenia się w ich działania.

Climaax

  • Projekt ma na celu wsparcie władz na szczeblu lokalnym oraz regionalnym, a także organizacji pozarządowych w głębszym zrozumieniu zagrożeń klimatycznych, oraz podjęcie działań.
  • Termin składania wniosków przedłużony do 22 marca 2024.
  • Granty do 300 tys. euro.
  • Więcej informacji  na stronie projektu lub aneta.galazka@fundingbox.com oraz paulina.jankowska@fundingbox.com.

Path2Resilience

  • Projekt będzie wspierać co najmniej 100 regionów i społeczności lokalnych, przeznaczając na ten cel 21 mln euro w dwóch konkursach.
  • Pierwszy konkurs jest otwarty do 6 maja 2024. W jego ramach można ubiegać się o dofinansowanie działań w zakresie budowania zdolności do adaptacji do zmian klimatu oraz bezpośredniego wsparcia technicznego.
  • Granty zostaną przyznane 40 regionom w maksymalnej wysokości 210 tys. euro na realizację projektów trwających do 18 miesięcy. Więcej informacji na stronie projektu.

A-AAGORA

Projekt A-AAGORA poszukuje 7 stowarzyszonych regionów, które przyłączą się do projektu i w ten sposób przyczynią się do osiągnięcia misji UE na rzecz ratowania naszych oceanów i wód. Przy wsparciu finansowym w wysokości do 70 tys. euro i obejmującym 4 baseny referencyjne (Atlantyk-Arktyka, Bałtyk, Morze Śródziemne, Dunaj-Morze Czarne), A-AAGORA planuje wybrać co najmniej 1 region dla każdego basenu i co najmniej 2 dla basenu Atlantyku i Arktyki. Wnioski można składać do 20 marca 2024, więcej informacji na stronie projektu.

DaWetRest

DaWetRest poszukuje 6 regionów, które chcą zostać regionami stowarzyszonymi projektu. Uzyskają one dzięki temu dostęp do wiedzy specjalistycznej, narzędzi i informacji DaWetRest. Otrzymają  również pomoc techniczną i dotację w wysokości do 75 tys. euro na opracowanie własnego planu działania na rzecz odbudowy regionalnych ekosystemów słodkowodnych. Regiony stowarzyszone z DaWetRest zademonstrują wykonalność, powtarzalność i potencjał zwiększania skali innowacyjnych rozwiązań DaWetRest w zakresie przywracania i ochrony ekosystemów terenów podmokłych. Wnioski można składać do 30 kwietnia 2024, więcej informacji na stronie projektu.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.