Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Otwarte konkursy: ERC Starting Grant 2023 i ERC Synergy Grant 2023

Europejska Rada ds. Badań Naukowych (ERC) opublikowała Program Pracy na rok 2023 i ogłosiła dwa pierwsze konkursy:

  • ERC Starting Grant: dla naukowców i naukowczyń będących 2-7 lat po obronie doktoratu,
  • ERC Synergy Grant: dla zespołów 2-4 głównych badaczy/badaczek planujących realizować interdyscyplinarne projekty badawcze.

Konkurs na Starting Grant będzie otwarty do 25 października br. do godz. 17:00 (CET). Badacze i badaczki mogą aplikować o finansowanie swoich projektów do 1,5 mln euro na okres pięciu lat. Dokumenty konkursowe (w tym Poradnik dla wnioskodawców) oraz elektroniczny system składania wniosków dostępne są na stronie konkursu. W konkursie, którego budżet wynosi 628 mln euro, planowane jest sfinansowanie ok. 407 grantów.

Istotną zmianą w stosunku do konkursów z poprzednich lat jest zmiana daty, od której liczony jest okres kwalifikowalności kandydatów/kandydatek. Od tego konkursu datą referencyjną będzie data skutecznej obrony doktoratu, a nie jak w poprzednich lata data nadania stopnia doktora.

W konkursie na Synergy Grant wnioski można składać do 8 listopada br. do godz. 17:00 (CET). Zespoły badaczy i badaczek mogą zaplanować realizację swoich interdyscyplinarnych projektów na 6 lat z budżetem w wysokości do 10 mln euro. Dokumenty konkursowe (w tym Poradnik dla wnioskodawców) oraz elektroniczny system składania wniosków dostępne są na stronie konkursu. W konkursie z budżetem o wartości 300 mln euro, planowane jest sfinansowanie ok. 30 grantów.

Otwarcie pozostałych konkursów ERC z roku 2023 planowane jest na 28 września br. (Consolidator Grant) oraz 12 grudnia br. (Advanced Grant).

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.