Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Nowy przewodnik KPK: „Jak zostać ekspertką lub ekspertem KE?”

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszą publikacją Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Programu Horyzont Europa – kompleksowym przewodnikiem pt. „Jak zostać ekspertką lub ekspertem Komisji Europejskiej?”. Jego zasadniczym celem jest przybliżenie wymogów, jakie należy spełnić, aby zostać ekspertką lub ekspertem w programie ramowym Unii Europejskiej Horyzont Europa (HE) oraz przedstawienie licznych korzyści, jakie się z tym wiążą.

Poprzez dostarczenie szczegółowych informacji, inspirujących przykładów i praktycznych wskazówek, publikacja ma służyć jako wsparcie dla osób, które poszukują uporządkowanej wiedzy o tym, jak aktywnie uczestniczyć w tworzeniu i implementacji innowacyjnych projektów w ramach programu Horyzont Europa i wnosić swój wkład w rozwój polityki Unii Europejskiej w aspekcie badań i rozwoju.

W naszej publikacji znajdą Państwo odpowiedzi na pytania:

  • Dlaczego eksperci są ważni w programie ramowym Horyzont Europa?
  • Jakie role i obowiązki pełnią eksperci w procesach oceny i monitoringu?
  • Kto może zostać ekspertem?
  • Jak przebiega proces rejestracji w bazie Komisji Europejskiej?
  • Jak przebiega proces oceny wniosków projektowych?

Pomocna w zapoznaniu się z tematyką roli ekspertów w Horyzoncie Europa może być także część zawierająca najczęściej pojawiające się wątpliwości i pytania, opracowana na podstawie zapytań napływających do Krajowego Punktu Kontaktowego w NCBR.

Przekazujemy w Państwa ręce ten przewodnik z nadzieją, że wyjaśni on wszelkie wątpliwości dotyczące procesu ubiegania się o status eksperta Komisji Europejskiej w programie HE, co pozwoli na zwiększenie liczby polskich ekspertek i ekspertów pracujących dla KE, a tym samym wzmocni polską obecność w europejskim ekosystemie badań i innowacji.

Pobierz publikację

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.