Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Nowa publikacja KPK: „Różnorodność a innowacyjność – zespoły badawcze i projektowe w Horyzoncie Europa”

Z przyjemnością prezentujemy Państwu nową publikację Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE pt. „Różnorodność a innowacyjność – zespoły badawcze i projektowe w Horyzoncie Europa”.

Jest to broszura pokazująca związek pomiędzy różnorodnością w organizacjach i zespołach a innowacyjnością w realizacji projektów. Wyniki prezentowanych w niej badań wskazują na to, że różnorodność zespołów, m.in. pod względem płci i wieku, może przyczyniać się do generowania większej liczby innowacyjnych pomysłów i bardziej kreatywnych sposobów ich realizacji. Z tego powodu warto docenić korzyści płynące z różnorodności, zwłaszcza w kontekście pozyskiwania środków z Programu Ramowego UE Horyzont Europa, w którym zwraca się uwagę na przestrzeganie w realizowanych projektach zasad równościowych i polityk antydyskryminacyjnych.

Warto dostrzec, że oprócz związanych z tym obowiązków, takich jak wdrażanie strategii antydyskryminacyjnych i Planów Równości Płci, różnorodność może stanowić wartość dodaną nie tylko w projektach, ale także w tworzeniu przyjaznych i sprzyjających kreatywności miejsc pracy. Różnorodne wewnętrznie zespoły stanowią też istotny potencjał do wykorzystania w związku z transformacją ekologiczną i cyfrową oraz wyzwaniami demograficznymi.

W naszej publikacji znajdą Państwo odpowiedzi na pytania:

  • Dlaczego różnorodne zespoły mają bardziej kreatywne pomysły?
  • Czy różnorodne zespoły podejmują lepsze decyzje?
  • Z jakich powodów różnorodne zespoły mogą być lepsze w realizacji innowacyjnych pomysłów?
  • Jak wykorzystywać potencjał różnorodnych zespołów?
  • Jak można uwzględniać różnorodność w projektach B+R?

Przekazujemy w Państwa ręce tę broszurę z nadzieją, że przyczyni się ona do zwrócenia Państwa uwagi na kwestie zarządzania różnorodnością w zespołach oraz do skuteczniejszego pozyskiwania środków z programu Horyzont Europa.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.