Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Niemcy oferują stypendia dla menadżerów nauki – ERA Fellowships. Przedłużony termin składania wniosków

  • Opublikowano: 10 maja 2019
  • Autor: redakcja

W ramach krajowej strategii dla Europejskiej Przestrzeni Badawczej (ERA) Niemcy rozszerzają współpracę z państwami członkowskimi EU13. W tym kontekście Federalne Ministerstwo Edukacji i Badań Naukowych uruchomiło akcję „ERA Fellowships ScM – Science Management”. Stypendia mają na celu wzmocnienie sieci i współpracy pomiędzy organizacjami badawczymi, organizacjami finansującymi badania i instytucjami szkolnictwa wyższego w Niemczech i krajach partnerskich. Termin składania wstępnych wniosków przedłużono do 3 lipca br.

Rys. Pixabay
Rys. Pixabay

Działanie ma na celu rozbudowanie zdolności w dziedzinie zarządzania nauką w organizacjach naukowych EU13.

ERA Fellowships jest przeznaczone dla menedżerów nauki (średni poziom zarządzania administracyjnego) z organizacji badawczych, organizacji finansujących badania lub instytucji szkolnictwa wyższego w państwach UE13 (stypendystów z UE13) i niemieckich organizacji badawczych, organizacji finansujących badania lub instytucji szkolnictwa wyższego (organizacji przyjmujących) zainteresowanych wymianą wiedzy lub tworzeniem/rozbudowywaniem sieci.

Stypendium zakłada 8-12-tygodniowe pobyty w niemieckiej uczelni/instytucji naukowej w okresie między 15 stycznia a 31 maja 2020 r. Oprócz stażu w organizacji przyjmującej, stypendium obejmuje również część teoretyczną: tygodniowe kampusy w Bonn i w Berlinie.

Finansowanie obejmuje:

  • Koszty podróży: koszty podróży z i do kraju ojczystego na początku i na końcu pobytu gościa, a także wydatki na podróże po RFN związane z projektem (bilety lotnicze: klasa ekonomiczna, bilety kolejowe: 2. klasa).
  • Dodatek na koszty utrzymania podczas pobytu gościa w wysokości 2300 euro miesięcznie / 104 euro dziennie. Opłaty za ubezpieczenie zdrowotne lub opłaty za jakiekolwiek inne ubezpieczenia są wliczone w tę kwotę ryczałtową i mogą być opłacane przez samych beneficjentów.

Proces aplikowania przebiega w dwóch etapach. Wstępny wniosek należy złożyć do 3 lipca 2019 r. Po zakończeniu oceny wybrani kandydaci zostaną zaproszeni do złożenia pełnego wniosku.

Więcej informacji na temat stypendium można znaleźć na stronie Federalnego Ministerstwa Edukacji i Badań Naukowych.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.