Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Nauki społeczne i humanistyczne w programie Horyzont 2020 – niedługo koniec naboru wniosków

Trwa nabór wniosków do konkursów zawierających badania SSH – Social Sciences and Humanities. Nauki społeczne i humanistyczne jako zagadnienie przekrojowe, realizowane są w wielu obszarach programu Horyzont 2020. Założeniem jest integracja nauk ścisłych (STEM – Science, Technology, Engineering and Mathematics) z SSH, odpowiedzialnymi za rozwiązywanie złożonych problemów społecznych w Europie.

24 sierpnia br. kończy się nabór do następujących tematów konkursowych:

We wrześniu zamykany jest nabór do kolejnych 12 tematów.

Pełna lista aktualnie otwartych i planowanych do otwarcia tematów konkursowych, zawierających badania SSH, dostępna jest na PARTICIPANT PORTAL.

Nauki społeczne i humanistyczne zawierają w sobie szeroki wachlarz dyscyplin, w tym ekonomię, psychologię, nauki polityczne, historię nauki kulturowe, jak również prawo i etykę.

Komisja Europejska opublikowała do tej pory dwa raporty podsumowujące dotychczasowy stan integracji SSH w programie Horyzont 2020. Dostępne są one dla konkursów 2014 oraz 2015.

Konsorcjum projektu Net4Society, zrzeszającego punkty kontaktowe 6. Wyzwania Społecznego, przygotowało również zestaw dokumentów przydatnych dla naukowców z obszaru SSH, które ułatwią znalezienie właściwych tematów konkursowych we wszystkich obszarach H2020:

Zapraszam do lektury!

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.