Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Nauka 2.0 – konsultacje społeczne

  • Opublikowano: 7 lipca 2014
  • Autor: redakcja

Komisja Europejska ogłosiła konsultacje społeczne w sprawie koncepcji „Nauka 2.0”. W ten sposób chce poznać najnowsze tendencje w działaniach naukowców oraz jak często korzystają oni z pomocy internautów w zbieraniu danych do swoich badań.

Komisja chce zbadać, w jakim stopniu obywatele uświadamiają sobie istnienie takich tendencji i jak uczestniczą w tych działaniach oraz chce poznać ich poglądy na temat możliwości stwarzanych przez Naukę 2.0.

Komisja Europejska włączyła już niektóre aspekty „Nauki 2.0” do swojej polityki. W szczególności otwarty dostęp do publikacji naukowych jest obowiązkowy w przypadku badan prowadzonych w ramach „Horyzontu 2020”, nowego unijnego programu w zakresie badań naukowych i innowacji. Zapoczątkowano też projekt pilotażowy na rzecz otwartego dostępu do danych naukowych. Za pośrednictwem swoich programów badawczych UE finansuje także pewną liczbę projektów w ramach inicjatyw obywatelskich w dziedzinie nauki i wspiera część infrastruktury, dzięki której możliwe jest podejście „Nauka 2.0”.

Termin udzielania odpowiedzi upływa 30 września 2014 r. Udział można wziąć za pośrednictwem strony internetowej Komisji Europejskiej: Your voice in Europe http://ec.europa.eu/research/science-2.0.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.