Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Nabór mentorów do programu EIC Women Leadership

  • Opublikowano: 11 marca 2021
  • Autor: redakcja

Europejska Rada ds. Innowacji uruchomiła program Women Leadership skierowany do przedsiębiorczyń i badaczek, wspieranych w ramach EIC Accelerator i Pathfinder, a także beneficjentek inicjatywy Women TechEU. W tym celu EIC poszukuje zmotywowanych i doświadczonych przedsiębiorców, inwestorów, innowatorów i menedżerów (zarówno kobiet, jak i mężczyzn), którzy dołączyliby do programu jako mentorzy.

Rośnie liczba firm kierowanych przez kobiety. Udział kobiet w sektorze zaawansowanych technologii jest ważnym elementem wykorzystania pełnego potencjału doskonałości Europy w nauce i przedsiębiorstwach. EIC aktywnie wykorzystuje tę wielką szansę na rozwój: w ostatnich konkursach EIC zastrzeżono, że co najmniej 25% wniosków zaproszonych do drugiego etapu oceny powinno pochodzić od firm kierowanych przez kobiety. W rezultacie liczba wybranych firm kierowanych przez kobiety wzrosła z 7% do 34% w porównaniu z poprzednim konkursem EIC. Przyczyniło się to do ogólnego wzrostu liczby przedsiębiorstw kierowanych przez kobiety z 8% do 15% (tylko konkursy w zakresie finansowania mieszanego).

Idąc dalej tą drogą, EIC oferuje dedykowany program mentoringu, EIC Women Leadership Programme (WLP), który ma na celu wyrównanie szans, odblokowanie potencjału i przełamanie barier na drodze do sukcesu!

Aplikacje  są przyjmowane w trybie ciągłym.

Więcej szczegółów na temat tego, jak wygląda praca mentora WLP można znaleźć na stronie EIC.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.