Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Nabór do Rady Technologicznej do spraw Zaawansowanych Materiałów

Komisja Europejska ogłasza nabór wniosków do nowo powołanej Rady Technologicznej do spraw Zaawansowanych Materiałów. 

Rada będzie zajmować się promowaniem innowacyjnych rozwiązań z zakresu zaawansowanych materiałów, wspieraniem badań naukowych oraz zachęcaniem do współpracy między naukowcami i sektorem przemysłowym. Osoby zainteresowane udziałem w Radzie proszone są o przesłanie swoich aplikacji zgodnie z wytycznymi określonymi na stronie internetowej Komisji.

Rada Technologiczna będzie koordynować działania mające na celu zaspokojenie przyszłych potrzeb dotyczących zaawansowanych materiałów w Europie i jest kluczowa dla budowy jednolitego ekosystemu zaawansowanych materiałów. Powinna zapewnić przywództwo w promowaniu badań, szybkim wdrażaniu innowacji, reagowaniu na potrzeby europejskiego przemysłu oraz oferowaniu gwarancji skutecznej ochrony zdrowia ludzkiego i środowiska.

Rada Technologiczna została ogłoszona w komunikacie “Zaawansowane Materiały dla Przemysłowego Przywództwa” w lutym 2024 roku. Będzie się składać z przedstawicieli Ministerstw ds. badań i przemysłu państw członkowskich, wysoko postawionych przedstawicieli świata akademickiego, organizacji badawczych i technologicznych, a także przemysłu i Komisji.

Osoby zainteresowane mogą ubiegać się o członkostwo za pośrednictwem formularza online.
Termin składania wniosków do 9 września 2024 r.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.