Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Mapa drogowa dla dolin wodorowych – weź udział w konsultacjach publicznych!

Do 5 września 2023 r. Komisja Europejska zbiera opinie i uwagi do nowej inicjatywy – mapy drogowej dla dolin wodorowych.

Doliny wodorowe to kluczowe systemy wspierające rozwój gospodarki wodorowej, która odgrywa ważną rolę w osiągnięciu celów Europejskiego Zielonego Ładu w zakresie neutralności emisyjnej.

Inicjatywa Mapy drogowej dla dolin wodorowych to zbiór priorytetów i działań niezbędnych do realizacji założeń REPowerEU tj. podwojenia liczby dolin wodorowych w UE do 2025 r. oraz osiągnięcia do 2030 r. 10 Mt poziomu produkcji odnawialnego wodoru i 10 Mt importu wodoru rocznie. Dyrektorat Generalny ds. Badań i Innowacji (DG R&I), koordynator tej inicjatywy, proponuje działania z obszarów badań i innowacji, regulacji prawnych, finansowania, edukacji, szkoleń i współpracy międzynarodowej.

W konsultacjach publicznych można wziąć udział zamieszczając swoją opinię na portalu Komisji Europejskiej

Podziel się opinią

Dodatkowo, Komisja zaprasza również do wypełnienia ankiety, której celem jest m.in. identyfikacja ryzyk i barier w rozwoju dolin wodorowych oraz zebranie zaleceń w tym propozycji potrzebnych regulacji prawnych.

ANKIETA

Zapraszamy wszystkie polskie organizacje zaangażowane w budowanie dolin wodorowych do wykorzystania możliwości dialogu, jaką dają prowadzone konsultacje. Państwa doświadczenie i opinie będą ważną częścią osiągania celów w zakresie rozwoju gospodarki wodorowej na najbliższe lata.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.