Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Krakowski Park Technologiczny zaprasza na SpaceTech Made in Poland

  • Opublikowano: 25 stycznia 2019
  • Autor: redakcja

Krakowski Park Technologiczny zaprasza na spotkanie w gronie ekspertów, praktyków i osób zainteresowanych tematem „Jaka jest przyszłość polskiego sektora kosmicznego?”. Wydarzenie odbędzie się 8 lutego 2019 r. w godz. 17.30-20 w coctailbarze HEVRE na krakowskim Kazimierzu.

Udział naszego kraju w globalnym rynku SpaceTech wciąż jest niewielki, jednak już istnieją firmy, dzięki którym litery PL pojawiają się na światowych mapach przemysłu kosmicznego. Krakowski Park Technologiczny jest w Małopolsce czołowym ośrodkiem czynnie zaangażowanym
w rozwijanie tej branży. Już po raz czwarty organizuje spotkanie dla osób zainteresowanych sektorem kosmicznym. Poprzednie skupiały się na komercyjnym wykorzystaniu danych satelitarnych projektu Copernicus i skierowane były do firm i studentów działających w tym obszarze. Tym razem przedmiotem dyskusji będzie szersza scena SpaceTech w Polsce.

Gośćmi spotkania będą: Maciej Misiura, dyrektor departamentu Krajowego Programu Kosmicznego w Polskiej Agencji Kosmicznej, Witold Witkowicz, dyrektor zarządzający  ICEYE Polska i Inna Uwarowa, kierownik projektu studenckiego satelity PW-Sat2, w ubiegłym roku umieszczonego na orbicie okołoziemskiej.

Krajowy Program Kosmiczny na lata 2019-2021 to strategia zbudowania i wykorzystania optymalnych narzędzi wsparcia finansowego, doradczego i edukacyjnego dla sektora kosmicznego i instytucji realizujących oraz wspierających polską politykę kosmiczną. Dowiemy się jakie możliwości nowy instrument otwiera przed polskim sektorem kosmicznym i firmami, które chcą do niego wejść.

ICEYE to światowy lider w dziedzinie mikrosatelitów wykonujących radarowe zobrazowania powierzchni ziemi (SAR) z siedzibą w Finlandii. Spółka działa obecnie również w Polsce. ICEYE-X2 – drugi z planowanej konstelacji – powstał przy udziale podwarszawskiej spółki Creotech. Projekt odbił się szerokim echem w mediach jako pierwszy polsko-fiński satelita na orbicie. Przedstawiciel zarządu ICEYE Polska opowie o polsko-fińskiej współpracy w dziedzinie mikrosatelitów.

Inna Uwarowa jest naukowcem, zajmuje się również doradztwem technicznym i biznesowym
w dwóch firmach z branży kosmicznej. Na spotkaniu będzie reprezentować zespół studentów, którzy doprowadzili do sukcesu mikrosatelity PW-Sat2.

Spotkanie poprowadzi Jarosław Chojnacki – koordynator projektu „BalticSatApps – Speeding up Copernicus Innovation for the BSR Environment and Security” , pracownik Krakowskiego Parku Technologicznego. Będzie miał przyjemność przedstawić różne rodzaje wsparcia skierowane do firm z branży kosmicznej.

Strona wydarzenia na FB.

Po spotkaniu zapraszamy na część mniej oficjalną, przy piwie.

Spotkanie odbędzie się w piątek 8 lutego w Hevre przy ul. Meiselsa 18.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc.

***********************

Krakowski Park Technologiczny ma 10 lat doświadczenia w inkubacji i akceleracji startupów z dziedziny nowych technologii. Obecnie prowadzi program akceleracyjny SpaceUp BSA dla firm zajmujących się komercyjnym wykorzystaniem danych pochodzących z europejskich satelitów w ramach platformy Copernicus EU. Program finansowany jest w ramach Interreg Baltic Sea Region.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.