Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Konkurs Women TechEU powrócił w nowej odsłonie. Pierwsza edycja już w toku

Po dłuższej przerwie powraca konkurs Women TechEU. Celem konkursu jest wsparcie dla europejskich startupów aktywnych w obszarze deep tech, w których kluczową rolę odgrywają kobiety. Zgłoszenia można przesyłać do 20 maja 2024.

Obecna edycja różni się zasadniczo od znanej nam z 2022 r., gdyż organizatorem konkursu nie jest już EISMEA, lecz wybrane na drodze konkursowej w 2023 r. konsorcjum złożone z 11 podmiotów. Liderem konsorcjum jest EIT Manufacturing, a grono pozostałych 10 partnerów tworzą: Sploro, AwakenHub, AcrossLimits, European Business Angels Network (EBAN), Finance Innovation, Asociación Women Angels For STEAM (WA4STEAM), Association of Organisations of Mediterranean Businesswomen (AFAEMME), EIT Food South S.L., Asociacion EIT Health Spain oraz EIT Climate-KIC.

W ramach konkursu planuje się przeznaczyć łącznie 12 mln euro  na wsparcie 160 innowacyjnych, zarządzanych przez kobiety startupów kwotą 75 tys. euro.

W latach 2024-26 konsorcjum zorganizuje 4 rundy naborów. Pierwsza już trwa (od 18 marca 2024) i zakończy się 20 maja 2024 r.

Więcej informacji o konsorcjum, konkursie oraz link do aktualnie trwającego naboru.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.