Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Konkurs na wymianę pracowników MSCA RISE

4 grudnia 2018 r. Komisja Europejska ogłosiła konkurs w ramach Działań Marii Skłodowskiej-Curie na wymianę pracowników zajmujących się badaniami i innowacjami – Research and Innovation Staff Exchange.

Proponowane projekty przygotowywane przez konsorcja składające się z minimum trzech instytucji z trzech różnych krajów  powinny dotyczyć badań naukowych realizowanych w oparciu o wymianę pracowników naukowych na dowolnym etapie kariery i pracowników technicznych zaangażowanych bezpośrednio w realizację projektu od strony merytorycznej. Pracowników można wysyłać na okres od 1 do 12 miesięcy do partnerów z innego kraju i sektora w Europie (sektor akademicki <=> sektor pozaakademicki), lub pomiędzy krajami znajdującymi się w UE i krajach stowarzyszonych z Programem a krajami tzw. trzecimi.

Konkurs będzie otwarty do 2 kwietnia 2019 r. Dokumentacja konkursowa oraz elektroniczny system składania wniosków znajduje się na nowym portalu Komisji Europejskiej.

Szczegółowy opis działania  znajduje się na stronie KPK.

Krajowy Punkt Kontaktowy PB UE wraz z Siecią Regionalnych Punktów Kontaktowych zapraszają na konsultacje i szkolenia. Więcej informacji o planowanych szkoleniach wkrótce.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.