Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Konkurs na technologię redukującą ślad węglowy w przemyśle wytwórczym

EIT Manufacturing zaprasza MŚP oraz start-upy do udziału w konkursie i zaprezentowania technologii redukujących ślad węglowy w przemyśle wytwórczym, zgodnie z koncepcją Test Before Invest. Do udziału zapraszamy firmy działające w jednym z następujących obszarów: redukcja zużycia surowców, energia, woda, redukcja odpadów, wzrost wykorzystania odnawialnych zasobów naturalnych i waloryzacja odpadów. Zgłoszenia przyjmowane są do 13 sierpnia 2022 r.

Wybrane innowacyjne technologie zostaną zademonstrowane w fabrykach partnerskich konsorcjum Demo4Green na zasadach Teacher and Learning Factories.

Demo4Green to projekt współfinansowany przez EIT Manufacturing, którego celem jest upowszechnianie demonstracji technologii cyfrowych w celu zmniejszenia śladu węglowego przemysłu w istniejących infrastrukturach wysokiej technologii krajów RIS.

Wsparcie finansowe ma formę kuponu ryczałtowego w wysokości 10 tys. euro z następującymi działaniami kwalifikującymi się w ramach wniosków:

  • Testowanie przed zainwestowaniem (Test Before Invest), aby wdrożyć i zademonstrować cyfrowe rozwiązania problemów związanych ze zrównoważonym rozwojem. Działanie będzie realizowane w jednym z obiektów testowych i eksperymentalnych DEMO4Green – oprócz stanowisk testowych, można będzie zorganizować warsztaty demonstracyjne z użytkownikiem końcowym i weryfikację wymagań;
  • Komunikacja działań i wyników poprzez tworzenie materiałów promocyjnych (np. wideo, broszura).

Dodatkowo uczestnicy będą uprawnieni do otrzymania:

  • wsparcia realizacji projektów – w tym np. dostępu do infrastruktury, warsztatów demonstracyjnych, usług wsparcia biznesu (np. organizacja spotkań business to business);
  • coachingu indywidualnego, dotyczącego rozwoju biznesowo-technologicznej mapy drogowej, finansowania, strategii IP;
  • wsparcia umiejętności, dostępu do bezpłatnych materiałów edukacyjnych online, takich jak ścieżka nauki online, opracowana przez projekt DEMO4Green (np. jak wdrożyć demo).

W konkursie sfinansowanych zostanie 8 projektów, po jednym w każdym z krajów RIS zaangażowanych w projekt Demo4Green – Portugalii, Grecji, Czech, Hiszpanii, Litwy, Estonii, Włoch i Polski.

Wszelkich dodatkowych informacji na temat konkursu udziela Ewa Dargiewicz e-mail: ewa.dargiewicz@piap.lukasiewicz.gov.pl.

APLIKUJ

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.