Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Trwa konkurs Europejskiej Nagrody za Innowacje Humanitarne (InnovAid)

Europejska Rada ds. Innowacji (EIC) ogłosiła pierwszą edycję nagród za innowacje humanitarne European Prize for Humanitarian Innovations (InnovAid). Wyróżnienie przyznane zostanie za innowacyjne rozwiązania technologiczne, które poprawiają efektywność i skuteczność pomocy humanitarnej. Zgłoszenia można nadsyłać do 3 października 2023 r.

Z roku na rok zwiększa się liczba, złożoność i dotkliwość humanitarnych sytuacji kryzysowych. Biorąc pod uwagę skalę dzisiejszych kryzysów i zagrożeń, fundusze na pokrycie potrzeb związanych z niesieniem pomocy nie nadążają. System humanitarny staje przed wyzwaniem, jak robić więcej, dla większej liczby ludzi i po niższych kosztach. Aby sprostać tym rosnącym potrzebom, kluczowe znaczenie mają innowacyjne rozwiązania technologiczne – opłacalne, proste, nadające się do wielokrotnego stosowania, skalowalne w różnych kontekstach – które poprawiają efektywność i skuteczność pomocy.

Europejską Nagrodą za Innowacje Humanitarne (InnovAid) uhonorowane mają zostać te organizacje, które odznaczyły się stworzeniem najbardziej znaczących i przełomowych rozwiązań lub technologii, pozwalających na niesienie bardziej skutecznej i efektywnej ekonomicznie pomocy humanitarnej dla ofiar kryzysów i katastrof naturalnych.

Kryteria oceny złożonych wniosków obejmują:

  • Poziom innowacyjności  – innowacyjne rozwiązanie wypróbowane z sukcesem w warunkach rzeczywistych, mające potencjał skalowalności i odpowiednio szerokiego zastosowania w różnych sytuacjach kryzysowych;
  • Jakość i stabilność prezentowanego rozwiązania;
  • Efektywność kosztowa – rozumiana m.in. jako dostępność finansowa dla przyszłych beneficjentów; także przewaga kosztowa nad dotychczas stosowanymi rozwiązaniami;
  • Zaangażowanie użytkowników końcowych – ludzi dotkniętych kryzysem, możliwość adoptowania rozwiązania do konkretnych potrzeb oraz jego (późniejszego) skalowania.

Główna nagroda to 250 tys. euro, kolejne (drugie i trzecie miejsce) to 150 tys. oraz 100 tys. euro.

Konkurs trwa do 3 października 2023 r.

23 maja 2023 KE organizuje dzień informacyjny na temat konkursu. Więcej szczegółów można znaleźć TUTAJ.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.