Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Konferencja MSCA2020.hr w Zagrzebiu i konkurs dla stypendystów MSCA

  • Opublikowano: 24 lutego 2020
  • Autor: redakcja

W ramach chorwackiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w dniach 27-28 kwietnia 2020 r. odbędzie się w Zagrzebiu konferencja „Marie Skłodowska-Curie Actions Presidency Conference (MSCA2020.hr): MSCA impact and future challenges”. Wydarzeniu towarzyszy konkurs mający uhonorować wybitne osiągnięcia i doskonałość stypendystów programu – MSCA 2020.HR AWARDS.

Konferencja Prezydencji jest organizowana przez chorwackie Ministerstwo Nauki i Edukacji wraz z Agencją ds. Mobilności i Programów UE, a także we współpracy z Komisją Europejską.

Jednym z głównych celów Działań Marie Skłodowskiej-Curie jest promowanie doskonałości naukowej i wzmacnianie pozycji naukowców na wszystkich etapach kariery. Konferencja chce podkreślić wpływ i znaczenie Działań Marii Skłodowskiej-Curie na badaczy, a w konsekwencji na wzmocnienie Europejskiej Przestrzeni Badawczej.

Organizatorzy spodziewają się obecności przedstawicieli społeczności naukowej, ekspertów i ewaluatorów, przedstawicieli sektora pozaakademickiego, przedstawicieli Komisji Europejskiej, krajowych punktów kontaktowych i komitetu programowego Horyzont 2020, decydentów z państw członkowskich, urzędników i zainteresowanych stron z całej Europy

Więcej informacji  i możliwość rejestracji można znaleźć na stronie MSCA2020.hr .

Konferencji towarzyszy konkurs otwarty dla wszystkich stypendystów, którzy skorzystali z MSCA podczas programu Horyzont 2020 (zarówno trwające, jak i zamknięte projekty). Konkurs podzielony jest na trzy kategorie:

  • Kategoria I: Wpływ MSCA na rozwój kariery stypendystów
  • Kategoria II: Wpływ międzysektorowej i interdyscyplinarnej mobilności i transferu wiedzy
  • Kategoria III: Wpływ reintegracji badaczy MSCA na ich kraje macierzyste

Termin składania wniosków został przedłużony do 15 marca 2020 r.

Więcej informacji na stronie konkursu MSCA2020.hr Awards.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.