Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Konferencja CHIST-ERA 2019 – weź udział w definiowaniu tematów nadchodzących konkursów

  • Opublikowano: 14 maja 2019
  • Autor: redakcja

W dniach 11-12 czerwca 2019 r. w Tallinie (Estonia) odbędzie się konferencja CHIST-ERA 2019, na której dyskutowane będą tematy przyszłego zaproszenia do składania wniosków: „Explainable Machine Learning-based Artificial Intelligence” i  „Novel Computational Approaches for Environmental Sustainability”. Otwarcie konkursów planowane jest na październik br.

Celem konferencji jest zebranie informacji zwrotnych od społeczności badawczej w celu dopracowania tematów i zidentyfikowania priorytetów badawczych w tych dziedzinach w ramach konkursu.

Konferencja jest również wydarzeniem networkingowym, które umożliwia naukowcom nawiązanie przyszłej współpracy badawczej. Proponowana jest specjalna sesja informacyjna dla potencjalnych wnioskodawców, a naukowcom zaoferowana zostanie możliwość przedstawienia propozycji projektu badawczego.

Więcej informacji na temat konferencji można znaleźć na stronie CHIST-ERA.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych naukowców.  Rejestracja jest otwarta do 8 czerwca br.

CHIST-ERA (European Coordinated Research on Long-term Challenges in Information and Communication Sciences & Technologies) to sieć typu ERA-NET Cofund, w której skład wchodzą agencje finansujące badania naukowe. Celem sieci jest wspieranie badań z zakresu technologii informacyjnych oraz komunikacyjnych ICST (Information and Communication Science and Technologies). Konsorcjum jest wspierane przez unijny program Horyzont 2020 w obszarze Przyszłe i powstające technologie (FET).

Informacji na temat konkursów CHIST-ERA udziela Narodowe Centrum Nauki.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.