Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Kolejne sukcesy polskich uczestników w HE. Najnowsze wyniki już dostępne

W pierwszych 67 konkursach programu Horyzont Europa polscy uczestnicy projektów pozyskali 63,47 mln euro, co stanowi aż 1,55% budżetu HE –  to najlepszy wynik dla polskich zespołów od początku naszego uczestnictwa w programach ramowych Unii Europejskiej.

Krajowy Punkt Kontaktowy zachęca do zapoznania się z najnowszymi danymi statystycznymi dla programu Horyzont Europa. W kolejnym wydaniu baz eCORDA z 15 lutego 2022 r. zawarto informacje o projektach realizowanych w odpowiedzi na 67 konkursów HE.

W ramach dostępnych środków, 109 beneficjentów z Polski uczestniczy w 151 projektach, z czego 10 koordynuje. Polska odnotowała również kolejny sukces pozyskując aż 9 prestiżowych grantów ERC z dofinansowaniem 14,41 mln euro – to aż 2,97% budżetu UE na ten obszar.

Ogółem w projektach programu Horyzont Europa bierze udział 5144 uczestników ze 108 krajów, którzy realizują 1058 projektów, na kwotę 4,74 mld euro.

Szczegóły dostępne są w najnowszej wersji dashboardu KPK.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.