Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Klimat, energia i transport: webinaria wprowadzające w tematy konkursowe klastra 5

W związku z dużym zainteresowaniem tematami konkursowymi w klastrze 5 programu Horyzont Europa zachęcamy do obejrzenia trzech webinariów wprowadzających do tematyki energetycznej i wskazujących gdzie szukać szczegółowych opisów dostępnych konkursów. Webinaria są dostępne do obejrzenia w dowolnej chwili na kanale YouTube NCBR.

  1. Dostawy i magazynowanie energii. Klaster 5 Klimat, energia i transport – kierunki Międzysektorowe działania na rzecz klimatu oraz Zrównoważona, bezpieczna i konkurencyjna dostawa energii.
Prezentacja

Zrównoważona, bezpieczna i konkurencyjna dostawa energii – nabór do 27 października 2022 w 8 tematach (4 RIA, 4 IA); nabór do 10 stycznia 2023 w 9 tematach (7 RIA, 2 IA)

  1. Wykorzystanie energii. Klaster 5 Klimat, energia i transport – kierunek Efektywne, zrównoważone i dostępne dla każdego wykorzystanie energii.
Prezentacja

Efektywne, zrównoważone i dostępne dla każdego wykorzystanie energii – 10 tematów o łącznym budżecie 148 mln euro. Nabory do 6 września 2022 i 24 stycznia 2023. Tematy obejmują projekty badawczo-innowacyjne (RIA) i innowacyjne (IA), dotyczą efektywności energetycznej, procesów przemysłowych, inteligentnych rozwiązań w budownictwie oraz renowacji budynków.

CZYTAJ TAKŻE: Nadchodzą konkursy Horyzontu Europa dotyczące budownictwa

  1. Tematy konkursów w obszarze Transport Horyzontu Europa – kierunek 6 oraz partnerstwa.

Bezpieczny, odporny transport i usługi inteligentnej mobilności dla pasażerów i towarów – nabór do 6 września 2022  w 7 tematach (3 RIA, 4 IA).

Prezentacja

https://youtu.be/1TJOr5xDidQ

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.