Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

KE chce poznać Wasze opinie nt. programów Horyzont 2020 i Horyzont Europa

  • Opublikowano: 2 grudnia 2022
  • Autor: redakcja

Komisja Europejska rozpoczęła największe jak dotąd konsultacje publiczne na temat przeszłości, teraźniejszości i przyszłości unijnych programów badań naukowych i innowacji w latach 2014–2027. Każdy zainteresowany może podzielić się z Komisją swoją opinią na temat wyników programów Horyzont 2020 i Horyzont Europa, a także na temat kształtowania kierunków strategii programu Horyzont Europa na lata 2025–2027.

Weź udział w konsultacjach

Konsultacje potrwają 12 tygodni, a pytania są dostępne w języku angielskim, niemieckim i francuskim. Uczestnicy mogą odpowiadać we wszystkich językach UE.

– Cieszę się, że rozpoczynam te konsultacje społeczne: jest to bezprecedensowa okazja dla wszystkich zainteresowanych stron, aby ich głos został wysłuchany. Wyniki konsultacji pomogą nam ocenić dotychczasowe efekty programów Horyzont i przyczynić się do kształtowania jego przyszłości. Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych badaniami naukowymi i innowacjami w UE do udziału – powiedziała Marija Gabriel, komisarz ds. innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży ogłaszając otwarcie konsultacji.

Uczestnicy będą mieli możliwość:

  • Wskazania osiągnięć i niedociągnięć poprzedniego programu UE w zakresie badań naukowych i innowacji Horyzont 2020, jego znaczenia oraz procedur związanych z procesem składania wniosków i zarządzaniem grantami;
  • Wyrażania opinii na temat dotychczasowego przebiegu programu Horyzont Europa;
  • Zidentyfikowania przyszłych priorytetów planu strategicznego programu Horyzont Europa na lata 2025-2027, poprzez dostarczenie informacji na temat pojawiających się potrzeb w zakresie badań i innowacji, synergii między programami UE, itp.

Ankieta będzie otwarta przez 12 tygodni. Respondenci mogą odpowiedzieć na jedną, dwie lub wszystkie trzy części kwestionariusza. Konsultacje zakończą się 23 lutego 2023 r.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.