Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

JRC umożliwia otwarty dostęp do światowej klasy laboratoriów dla naukowców z Europy

Wspólne Centrum Badawcze KE (JRC) rusza z drugim etapem inicjatywy otwartego dostępu do światowej klasy laboratoriów dla naukowców z Europy. Badacze będą mogli przeprowadzać doświadczenia dotyczące np. bezemisyjnej produkcji energii i bezpieczeństwa jądrowego. Udostępnione są laboratoria w Geel w Belgii, Isprze we Włoszech, niemieckim Karlsruhe oraz w Petten w Holandii. Naukowcy z państw członkowskich UE i państw stowarzyszonych programu badawczego “Horyzont 2020” mogą składać wnioski o korzystanie z tych ośrodków do 30 września br.

W ramach pierwszego etapu inicjatywy otwartego dostępu złożono blisko 100 wniosków w imieniu 92 instytucji badawczych. Dwa lata dzielenia się infrastrukturą zaowocowały 12 zakończonymi i ponad 30 trwającymi projektami badawczymi.

Informacje na temat warunków i kryteriów dostępu oraz procesu składania wniosków można znaleźć na stronie https://ec.europa.eu/jrc/en/research-facility/open-access

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.