Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Jak umożliwić uczestnictwo ukraińskich naukowców w programach ramowych

W ramach akcji Horizon4Ukraine Komisja Europejska zachęca beneficjentów trwających obecnie projektów w ramach PR Horyzont 2020 i Horyzont Europa o – w miarę możliwości – zaangażowanie przesiedlonych ukraińskich naukowców w działania projektowe. Wszyscy zainteresowani już otrzymali odpowiednie pismo od Dyrektora Generalnego Komisji Europejskiej ds. Badań Naukowych i Innowacji.

Krajowy Punkt Kontaktowy, zgodnie z instrukcją KE, informuje w jaki sposób można umożliwić zainteresowanym ukraińskim naukowcom zgłaszanie się do projektów.

Osoby kontaktowe po stronie Koordynatora (Coordinator Contacts) lub Uczestnika (Participant Contacts) powinny wykonać następujące kroki:

1) Przejdź do portalu Funding & Tenders , zaloguj się (w prawym górnym rogu) za pomocą swojego konta EU Login jako Kontakt dla uczestnika lub Kontakt z koordynatorem.

2) Kliknij „Moje projekty” (na pasku menu po lewej stronie).

3) W przypadku danego projektu kliknij „Działania” (Actions), a następnie „Powiadom o możliwości UA” (Notify UA opportunity).

4) Otworzy się formularz online. Wypełnij formularz i następnie prześlij. Możesz również zapisać formularz i wrócić do niego później w celu sfinalizowania jego wypełnienia i przesłania (w tym przypadku wykonaj te same kroki, co w punktach 1-3).

5) Zaraz po zgłoszeniu opis możliwości zostanie opublikowany tutaj. Osoby zainteresowane będą mogły skontaktować się z Tobą za pomocą przycisku „Kontakt”. Twoja tożsamość i dane osobowe nie zostaną ujawnione.

Bardziej szczegółowe wskazówki techniczne są dostępne tutaj.

CZYTAJ TAKŻE: ERA4Ukraine – rusza komisyjny portal dla ukraińskich naukowców

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.