Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Innowacyjna metoda leczenia nowotworów i pojazd miejski wśród Polskich Produktów Przyszłości

  • Opublikowano: 2 marca 2018
  • Autor: redakcja

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wyłoniły zwycięzców w 20. edycji konkursu Polski Produkt Przyszłości. Uhonorowano innowacyjne rozwiązania leczenia nowotworów IntraLine-IOERT, pojazd miejski Triggo oraz technologię zagospodarowania popiołów lotnych. Nagrody i wyróżnienia przyznano podczas jubileuszowej gali, która odbyła się 1 marca 2018 r. w auli Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej.

Do tej edycji konkursu wpłynęła rekordowa liczba – aż 111 – wniosków konkursowych. Nadesłane projekty to unikalne, wysoko innowacyjne wyroby i technologie opracowane przez inżynierów pracujących zarówno indywidulanie, jak i w konsorcjach naukowo-biznesowych.

Kapituła, w skład której weszli przedstawiciele najważniejszych instytucji w kraju, przyznała nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach: produkt przyszłości jednostki naukowej, produkt przyszłości przedsiębiorcy oraz rozwiązanie stworzone we współpracy jednostki naukowej i przedsiębiorcy.

Laureaci, oprócz prawa do posługiwania się w korespondencji i w promocji znakiem oraz hasłem: Polski Produkt Przyszłości, mają możliwość uzyskania grantu na rozwój, promocję lub umiędzynarodowienie produktu. Zwycięzcy mogą starać się o grant 100 tys. zł, wyróżnieni o grant w wysokości 25 tys. zł.

(Źródło: PARP)

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.