Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Wspólnoty Wiedzy i Innowacji – KIC

Making Innovation Happen!

Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT), z siedzibą główną w Budapeszcie na Węgrzech, to niezależna jednostka UE mająca za zadanie wzmacnianie innowacyjnego potencjału Europy poprzez wsparcie przedsiębiorców i innowatorów.

EIT poprawia konkurencyjność Europy i wspiera jej zrównoważony rozwój gospodarczy poprzez tworzenie nowych miejsc pracy, promowanie i wzmacnianie synergii między przedsiębiorstwami, instytucjami edukacyjnymi oraz organizacjami badawczymi. Misją EIT jest tworzenie środowiska sprzyjającego kreatywności oraz warunków dla rozkwitu światowej klasy innowacji i przedsiębiorczości w Europie. Instytut stanowi część filaru III Horyzontu Europa – programu ramowego UE w zakresie badań naukowych i innowacji.

Trójkąt wiedzy

EIT tworzy „trójkąt wiedzy”  łącząc biznes, edukację i badania, ułatwia powstawanie dynamicznych partnerstw transsektorowych.  W tym celu powołano Wspólnoty Wiedzy i Innowacji (Knowledge and Innovation Communities – KIC), które wspierają rozwój innowacyjnych produktów i usług oraz szkolą nową generację przedsiębiorców.

Obecnie działają:

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.