Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

IMI2 planuje włączenie się w walkę z koronawirusem nCov-2019

  • Opublikowano: 11 lutego 2020
  • Autor: redakcja

Partnerstwo publiczno-prywatne IMI2 planuje na początku marca uruchomić nowy konkurs związany z zagrożeniem koronawirusem nCov-2019.  Również EFPIA (European Federation of Pharmaceutical Industries and Associations) zamierza włączyć się w działania zmierzające do powstrzymania rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa i opracowania zasobów mających przeciwdziałać przyszłym epidemiom.

Członkowie EFPIA zostali poproszeni o zidentyfikowanie swoich zasobów, które można by wykorzystać w walce z koronawirusami. Takie zasoby to diagnostyka i biomarkery, zatwierdzone terapie lub opracowywane związki, inhibitory ACE, inhibitory proteazy lub immunoterapii, które mogą być istotne w kontekście nCoV-2019. Dane dotyczące sekwencjonowania (patogeny, genomy), linie komórkowe, biobankowe repozytoria próbek klinicznych oraz szczepy wirusowe, które można by wykorzystać do wspierania rozwoju lub walidacji nowych metod leczenia, znajdują się również na liście potencjalnych zasobów poszukiwanych dziś przez członków EFPIA.

Wszystkie informacje tutaj.

Inicjatywa Leków Innowacyjnych (IMI2) planuje na początku marca uruchomić nowy konkurs związany z zagrożeniem koronawirusem. Planowany wkład finansowy ze strony KE to 45 mln euro.

Proponowana treść zaproszenia do składania wniosków – wersja wstępna – znajduje się na stronie IMI. Finalna wersja nie powinna się zasadniczo różnić, jednak ostateczny wniosek projektowy trzeba zweryfikować pod względem AKTUALNEGO, obowiązującego zaproszenia.

KE planuje webinarium na temat szczegółów konkursu.

Więcej informacji (w tym FAQs) na stronie Future Topics IMI2.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.