Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Partnerstwo na rzecz zrównoważonych, inteligentnych i sprzyjających integracji miast

Driving Urban Transitions (DUT)

 

Partnerstwo ma na celu wsparcie zrównoważonego rozwoju miast, w tym: działań na rzecz energii, transportu, gospodarki o obiegu zamkniętym, poprzez innowacje technologiczne, społeczne i biznesowe. Partnerstwo będzie wspierać przyjazne do zamieszkania, sprzyjające włączeniu społecznemu i atrakcyjne dzielnice i obszary miejskie poprzez mobilizację i włączenie obywateli (mieszkańców miast, ludność miejska i społeczeństwo obywatelskie) w prace związane z transformacją.

Połączenia międzysektorowe i międzysilosowe oraz wiedza na temat zintegrowanego rozwoju obszarów miejskich będą rozwijane, w szczególności na priorytetowych ścieżkach przejścia do czystego i wydajnego wykorzystania energii miejskiej w dzielnicach Pozytywnej Energii, „15-minutowych miastach” i zwiększenia obiegu zasobów (gospodarka cyrkularna).

DUT będzie wspierać inter- i transdyscyplinarne badania i innowacje, które obejmują różnorodny zestaw interesariuszy w tym procesie – od władz miejskich, społeczeństwa obywatelskiego i przedsiębiorców po podmioty komercyjne. Budując w ten sposób zdolności, partnerstwo wspiera procesy planowania administracji miejskiej.

Strona partnerstwa Driving Urban Transitions.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.