Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Innovative SMEs

Realizowane w formule Cofund+ partnerstwo Innovative SMEs w ramach Horyzontu Europa jest kontynuacją i następstwem programów EUROSTARS i EUROSTARS-2, tj. programów Inicjatywy EUREKA i Unii Europejskiej, realizowanych dotąd w oparciu o art. 185 Traktatu Europejskiego. Jego cel to wspieranie projektów realizowanych przez małe i średnie przedsiębiorstwa prowadzące badania. W stosunku do innych programów Innovative SMEs wyróżnia konieczność wdrożenia rezultatów projektu w okresie dwóch lat od jego zakończenia. Partnerstwo będzie realizowane w latach 2021-2027.

Projekty Innovative SMES to projekty współpracy międzynarodowej. Poza Polską w ramach tego partnerstwa zrzeszonych jest 35 krajów członkowskich lub partnerskich [LISTA].

W każdym projekcie musi więc uczestniczyć jeden podmiot zarejestrowany na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i co najmniej jeden spośród wspomnianych 35 krajów.

Sekretariat Inicjatywy EUREKA mieści się w Brukseli. Strona internetowa programu.

Każdy kraj uczestniczący w Innovative SMEs ma własne zasady dofinansowania projektów. Różne są m.in. terminy naborów, sposoby i kryteria oceny projektów. Dlatego zalecamy, aby każdy członek konsorcjum międzynarodowego skontaktował się z biurem EUREKI w swoim kraju i poznał szczegółowe zasady udziału przed złożeniem wniosku o dofinansowanie. Dane kontaktowe do koordynatorów EUREKI w różnych krajach znajdą Państwo na stronie Eureka Network.

Każdy z partnerów konsorcjum międzynarodowego ubiega się dofinansowanie projektu w swoim kraju i składa wniosek o dofinansowanie zgodnie z krajową procedurą.

Kontakt:

Andrzej Wajs
NCBR/Dział Współpracy Międzynarodowej
Tel. 48 22 390 74 99
E-mail: andrzej.wajs@ncbr.gov.pl

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.