Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Partnerstwo europejskie Circular Bio-based Europe Joint Undertaking (CBE JU)

Ambicją partnerstwa CBE JU jest wniesienie znaczącego wkładu w osiągnięcie celów klimatycznych do 2030 r., utorowanie drogi do neutralności klimatycznej Europy do 2050 r. oraz możliwie jak najwydajniejsze zrównoważenie systemów produkcji i konsumpcji przy jednoczesnym przestawieniu na gospodarkę o obiegu zamkniętym zgodnie z założeniami strategii Europejski Zielony Ład.

Inicjatywa zamierza zrealizować swoje cele i istotnie wpłynąć na rozwój sektora biogospodarki poprzez rozszerzenie zrównoważonego pozyskiwania i przekształcania biomasy w bioprodukty, skoncentrowanie się na technologiach wykorzystywanych w biorafineriach o instalacjach wielkoskalowych oraz stosowanie modelu gospodarki o obiegu zamkniętym, w tym: wykorzystanie odpadów biologicznych z rolnictwa, przemysłu i sektora komunalnego.

Jednocześnie partnerstwo stawia sobie za cel rozwijanie i wdrażanie nowych, innowacyjnych rozwiązań bioprzemysłowych na poziomie regionalnym w celu ożywienia i wzmocnienia regionów wiejskich oraz marginalnych.

Program Pracy 2023

Więcej informacji na stronie partnerstwa CBE JU.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.