Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Horizon Impact Award 2020 – konkurs na najlepszy projekt realizowany w programach ramowych UE

  • Opublikowano: 21 lutego 2020
  • Autor: redakcja

Komisja Europejska ogłosiła nabór do Horizon Impact Award 2020 – nagrody dedykowanej projektom finansowanym przez UE, których efekty wywarły znaczny wpływ społeczny w Europie i poza nią. Do nagrody można zgłaszać  projekty realizowane w ramach programu Horyzont 2020 oraz jego poprzednika,  7. Programu Ramowego (2007-2013). Zgłoszenia są przyjmowane do 15 kwietnia 2020.

Nagroda ma na celu pokazanie obywatelom szerszych korzyści społeczno-ekonomicznych wynikających z inwestycji UE w badania i innowacje oraz zachęcenie beneficjentów projektów do najlepszego zarządzania wynikami badań i ich wykorzystania. Zwycięskie projekty z 2019 r. dotyczyły opracowania nowego leku na rzadką chorobę, pomogły zapobiegać znęcaniu się nad dziećmi, zwiększyły bezpieczeństwo przeglądania sieci i chroniły obszary przybrzeżne przed skutkami zmian klimatu.

– Przyznając tę ​​nagrodę, chcemy podkreślić, w jaki sposób badania finansowane przez UE mogą przynieść korzyści obywatelom i społeczeństwu. Zwrócimy uwagę na projekty, które mają wpływ na gospodarkę, środowisko lub kształtowanie polityki. Z niecierpliwością czekam na wiele doskonałych przykładów tego, jak badania finansowane przez UE wpływają na nasze codzienne życie – powiedziała Mariya Gabriel, unijna komisarz ds. innowacji, badań, kultury, edukacji i młodzieży.

Nagroda uhonoruje konkretne osiągnięcia, które mają udowodnioną wartość dla społeczeństwa, i ludzi, którzy to uczynili. W konkursie mogą brać udział wyłącznie projekty 7PR i Horyzontu 2020, które są już zamknięte i można ocenić ich wpływ. Każdy z pięciu zwycięzców otrzyma 10 000 euro.

Termin nadsyłania zgłoszeń został przedłużony do 15 kwietnia 2020 r. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas Europejskich Dni Badań i Innowacji we wrześniu w Brukseli.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.