Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Hop On – dołącz do już realizowanego projektu!

  • Opublikowano: 30 września 2022
  • Autor: redakcja

Instytucje z kraju wideningowego, jakim jest m.in. Polska mają możliwość dołączenia w roli partnera do konsorcjum, które realizuje już wybrany projekt w ramach programu Horyzont Europa. Pozwala na to nowy instrument Hop On. Wnioski można składać do 10 listopada 2022.

Hop On to instrument adresowany do konsorcjów projektowych finansowanych w ramach filaru II lub EIC Pathfinder programu Horyzont Europa z podpisaną umową grantową, ale bez partnera z kraju wideningowego, a także do podmiotów z krajów wideningowych, które chciałyby dołączyć do takich konsorcjów. Hop On ma na celu zwiększenie uczestnictwa partnerów z krajów wideningowych w projektach tematycznych w klastrach HE oraz w Pathfinderze.

Aby dany podmiot mógł dołączyć do wybranego projektu, wymagana jest zgoda wszystkich członków konsorcjum oraz złożenie odpowiednich formularzy przez koordynatora projektu. Wniosek powinien zawierać szczegółowy opis profilu nowego partnera i jego roli w istniejącym projekcie. Lista dostępnych projektów, do których można dołączyć jest stale aktualizowana tutaj.

  • Typ działania:  RIA (Research and Innovation Actions)
  • Budżet konkursu: 40 mln euro
  • Budżet pojedynczego projektu: 0,2 – 0,5 mln euro
  • Zamknięcie naboru: 10 listopada 2022.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.