Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Europejskie Dni Badań i Innowacji 2022 – otwarta rejestracja

  • Opublikowano: 22 czerwca 2022
  • Autor: redakcja

Dyrekcja Generalna KE ds. Badań Naukowych i Innowacji otworzyła rejestrację na czwartą edycję Europejskich Dni Badań i Innowacji, które odbędą się wirtualnie 28 i 29 września 2022 r. Dwudniowe wydarzenie zgromadzi decydentów, naukowców, przedsiębiorców i obywateli, którzy będą debatować jak kształtować przyszłość badań i innowacji w Europie i poza nią.

Zarejestruj się

Tegoroczna edycja European Research and Innovation Days #RIDaysEU oferuje uczestnikom możliwość dyskusji i kształtowania nowych rozwiązań wzmacniających odporność Europy i jej strategiczną autonomię. Program obejmuje sesje na temat nowej Europejskiej Agendy Innowacji, Europejskiego Roku Młodzieży, bogactwa europejskiej kreatywności kulturowej, misji UE i wielu innych tematów.

Debatom towarzyszyć będzie Europejska Wioska Dni Badań i Innowacji, która zapewni przestrzeń do networkingu. W tym roku wioska obejmie kilka cyfrowych „domów”, reprezentujących politykę w zakresie badań i innowacji oraz innowacje, program Horyzont Europa oraz każdą z pięciu misji UE w zakresie adaptacji do zmian klimatu, raka, oceanów, miast i gleby.

Nowa, interaktywna wystawa zaangażuje obywateli bezpośrednio w misje UE, nowy sposób na znalezienie konkretnych rozwiązań niektórych z naszych największych wyzwań.

Od pierwszej edycji w 2019 r. Europejskie Dni Badań i Innowacji są corocznym sztandarowym wydarzeniem Komisji Europejskiej poświęconym przyszłości badań naukowych i innowacji. Konferencja jest okazją do łączenia, podsumowania osiągnięć badań i innowacji oraz zebrania szerokiego wkładu decydentów, zainteresowanych stron i obywateli na temat tego, w jaki sposób polityka badań i innowacji oraz finansowanie mogą przyczynić się do realizacji europejskich priorytetów. Zeszłoroczna, wirtualna edycja zgromadziła ponad 21 tys. uczestników ze 100 różnych krajów, którzy wzięli udział w 70 sesjach i warsztatach.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.