Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

ERC Advanced Grants 2022 – otwarty konkurs

20 stycznia 2022 Europejska Rada ds. Badań Naukowych (European Research Council – ERC) ogłosiła kolejny konkurs na granty typu Advanced. Są to granty dla badaczy o uznanej pozycji naukowej z imponującym dorobkiem. Wnioski można składać do 28 kwietnia 2022 r.

O realizację grantu w maksymalnej  wysokości 2,5 mln  euro na okres pięciu lat mogą starać się naukowcy z dowolnego kraju świata, ale projekty musza być realizowane w instytucji znajdującej się w kraju członkowskim Unii Europejskiej, lub stowarzyszonym z programem Horyzont Europa. Wnioski mogą dotyczyć dowolnej dziedziny naukowej, tematykę projektu określa lider (Principal Investigator) wraz ze swoim zespołem. Więcej informacji o grantach na stronie KPK.

Budżet konkursu to 555 mln euro, co pozwoli na sfinansowanie 223 projektów. Termin zamknięcia konkursu to 28 kwietnia 2022. Dokumentacja konkursowa (Program Pracy, Przewodnik dla Wnioskodawców, zasady oceny) oraz link do elektronicznego systemu aplikacji znajdują się na portalu Komisji Europejskiej.

Zapraszamy na szkolenia, warsztaty i konsultacje organizowane przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programu Horyzont Europa.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.