Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

EIC uruchamia Women Leadership Programme dla innowatorek

  • Opublikowano: 7 czerwca 2021
  • Autor: redakcja

Aby wspierać rolę kobiet w innowacjach i technologii, Europejska Rada Innowacji (EIC) stworzyła program rozwoju umiejętności i tworzenia sieci dla przedsiębiorczyń i badaczek – Women Leadership Programme (WLP). Program ma na celu wyrównanie szans kobiet w branży deep tech. Zgłoszenia do programu są przyjmowane do 2 lipca 2021 r.

Zwiększenie udziału kobiet w obszarze deep tech jest nie tylko kwestią sprawiedliwości, ale ma ogromne znaczenie dla wykorzystania pełnego potencjału Europy w zakresie doskonałości w nauce i innowacjach.

W marcu 2021 r. EIC ogłosiła nabór mentorek do programu, w wyniku czego zgromadziła blisko 500 potencjalnych mentorek z całego kontynentu, które będą współpracować z potencjalnymi liderkami. Nadszedł czas, aby do programu przystąpiły beneficjentki konkursów EIC.

W ramach Programu Przywództwa Kobiet (Women Leadership Programme) EIC oferuje wsparcie w podnoszeniu umiejętności i tworzeniu sieci dla badaczek i innowatorek z EIC. WLP stawia na poprawę umiejętności biznesowych uczestniczek i będzie promować sieciowanie poza społecznością EIC. W ten sposób EIC dąży do zwiększenia liczby firm tworzonych przez kobiety i odnoszących sukcesy w biznesie oraz do zwiększenia różnorodności w zakresie innowacji i technologii.

Warto zwrócić uwagę, że na etapie pilotażowym EIC poczyniła już znaczne postępy, zwiększając liczbę przedsiębiorstw kierowanych przez kobiety, którym przyznano finansowanie w ramach Akceleratora (z 8% do 29%). Ponadto kobiety stanowią 50% członków jury, które rekomendują finansowanie EIC i 42% trenerów biznesu, którzy doradzają i mentorują wspierając start-upy.

Do programu mogą aplikować kobiety z projektów finansowanych przez EIC (Accelerator, Pathfinder i poprzednie instrumenty w ramach pilotażu EIC). 50 z nich przejdzie szkolenie szyte na miarę i otrzyma szansę pracy z osobistymi mentorami i coachami, co pomoże im w zdefiniowaniu i realizacji swoich strategii biznesowych. W drugim etapie program zostanie rozszerzony na projekty wybrane w ramach nowego programu WomenTechEU.

Zgłoszenia należy składać do 2 lipca 2021 r.

Aplikuj do EIC WLP

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.