Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Podsumowujemy Dzień Informacyjny Horyzontu Europa 2023

Około 300 uczestników, 20 sesji tematycznych, 10 stoisk informacyjnych oraz wiele okazji do networkingu i wymiany doświadczeń – tak wyglądał Dzień Informacyjny Horyzontu Europa 2023, zorganizowany 12 stycznia br. przez Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Horyzontu Europa w Warszawie. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Było to pierwsze tak liczne spotkanie stacjonarne zorganizowane przez KPK po wybuchu pandemii.

Eksperci KPK, zaproszeni goście, przedstawiciele świata badań i nauki oraz uczestnicy dopiero rozpoczynający swoją drogę z programem Horyzont Europa spotkali się, aby zapoznać się z nowościami w Programie Pracy na lata 2023-2024, porozmawiać o konkursach na 2023 r. oraz podzielić się doświadczeniami z wdrażania i realizacji projektów HE.

Swoją wiedzą dzielili się m.in.: Sieć Horyzontalnych Punktów Kontaktowych (HPK), wspierająca KPK na poziomie regionalnym w zakresie działań mających na celu zwiększenie udziału polskich podmiotów w Programie Horyzont Europa; członkowie Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego (zrealizowanych ponad 30 projektów krajowych i międzynarodowych); Iznab Sp. z o.o. (uczestnik wielu projektów z programów ramowych UE) oraz przedstawiciele innych licznych jednostek mających doświadczenie w pozyskiwaniu środków z HE.

Zakończona konferencja była także miejscem tworzenia synergii z innymi programami o charakterze badawczym i innowacyjnym – na stoiskach dyżurowali m.in. eksperci Programu URBACT oraz przedstawiciele Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich (sieć PIFE).

Dziękujemy, że byli Państwo z nami i zapraszamy na kolejne szkolenia i konferencje KPK!

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.