Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.
Na obrazku jest napis Euratom 2021-2025. Nowy program Nowe możliwości. Dzień informacyjny, 19 maja 2021, onlajn.

Dzień informacyjny Euratom – nowy program, nowe możliwości

19 maja 2021 r. zapraszamy na dzień informacyjny „Euratom 2021-2025. Nowy Program Nowe Możliwości”. Podczas wirtualnego spotkania przedstawimy nowości, które pojawią się w programie; spróbujemy przekonać uczestników, że energetyka jądrowa jest przyjazna środowisku i wpisuje się w założenia EU Green Deal. Pokażemy inne możliwości zastosowania energii jądrowej, historie sukcesu i nowe zasady aplikowania o granty.

Transmisja

Uczestnicy spotkania dowiedzą się jakie badania oraz innowacje w zakresie programu będą finansowane. Nasi eksperci opowiedzą o zakresie działań proponowanych przez Komisję Europejską, zmierzających do tego, aby energię jądrową wykorzystać do innych niż energetyczne zastosowań – w takich branżach, jak medycyna, rolnictwo, technologie kosmiczne czy transport. Będzie również możliwość dowiedzieć się w jaki sposób program  Euratom wspiera walkę ze zmianami klimatycznymi, które są jednym z największych wyzwań stojących obecnie przed Europą i światem.

Swoją wiedzą podzielą się z Państwem przedstawiciele Komisji Europejskiej, FORATOM (pozarządowej organizacji zrzeszającej europejskie podmioty związane z energetyką jądrową i przemysłem jądrowym), wiodących polskich instytucji badawczych oraz eksperci Krajowego Punktu Kontaktowego, działającego obecnie w strukturach NCBR.

Na koniec spotkania przewidziana jest sesja pytań i odpowiedzi z naszymi ekspertami.

Do udziału w webinarium zapraszamy zarówno przedstawicieli świata nauki, administracji państwowej, jak i przedsiębiorców oraz instytucje otoczenia biznesu.

AGENDA:

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.