Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Dwie polskie firmy wśród beneficjentów ostatniej rundy II Fazy Instrumentu MŚP

  • Opublikowano: 19 marca 2019
  • Autor: redakcja

Komisja Europejska ogłosiła listę wybranych 68 przedsiębiorstw, które otrzymają finansowanie o łącznej wysokości 120 mln euro w konkursie II Fazy Instrumentu MŚP w ramach pilotażu Europejskiej Rady ds. Innowacji. Wśród nich są dwie firmy z Polski, które pozyskały w sumie prawie 4 mln euro.

Ogłoszone wyniki dotyczą konkursu, do którego nabór zakończył się 9 stycznia br. Do Komisji napłynęło 1848 wniosków. Ostatecznie wybrano do finansowania 64 projekty, większość z obszaru zdrowia, inżynierii i technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT). Najwięcej zwycięskich przedsiębiorstw ma siedziby w Hiszpanii (9), w Izraelu (7) i w Niemczech (5).

Wybrane firmy opracowują m.in. metody płatności online w oparciu o technologię blockchain (łańcucha bloków), nowe energooszczędne ekrany i rozwiązania ograniczające hałas komunikacyjny (podział beneficjentów w rozbiciu na kraje i sektory).

Polskie firmy, które pozyskały dofinansowanie w ostatnim konkursie II Fazy Instrumentu MŚP to:

  • Napiferyn Biotech – otrzymał dofinansowanie z UE w kwocie 2 005 463 euro. Projekt dotyczy technologii przekształcania odpadów z produkcji oleju rzepakowego w białko spożywcze.
  • Billon Digital Service – dofinansowanie UE: 1 946 402 euro. Projekt dotyczy zastosowania technologii rozproszonych rejestrów nowej generacji w obszarze cyfrowego podpisu i cyfrowej tożsamości.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.